Hron

S

Požičovňou

Lodí

A vodáckeho

Výstroja

Rieka Hron je najdlhšou, najpopulárnejšou a údajne najkrajšou a najzaujímavejšou riekou medzi vodákmi na Slovensku. Pramení pod masívom Kráľovej Hole v Nízkych Tatrách, na svojej takmer 300 km dlhej púti preteká celým stredným Slovenskom až k Štúrovu, nedaľeko od ktorého sa vlieva ako ľavostranný prítok do Dunaja. 

 

Nechajte sa zlákať na splav Hrona, bude nám potešením ponúknuť Vám profesionálne služby a maximálny komfort počas Vášho vodáckeho výletu.

Najlepšie obdobie na splav:

Požičanie lode:

Náročnosť:

apríl - október

od 15 €/ deň

WWI - ZWB, pokročilí

Charakter Hrona sa mení v závislosti od krajiny ktorou preteká od divokého horského potoka cez úzku a rýchlu podhorskú rieku obtiažnosti WW II resp. WW I v hornej časti po Banskú Bystricu, cez najpopulárnejšiu strednú časť od Bystrice do Kozároviec s obtiažnosťou WW I resp. ZW C, až po širokú, rozliatu a meandrujúcu rieku obtiažnosti ZW B v Nížine od Slovenskej brány po sútok s Dunajom. 

Splav Hrona je nádherný vodácky zážitok, porovnateľný so zážitkom z niektorej z veľkých českých riek so všetkým, čo k takému splavu patrí, včítane nutnosti prispôsobiť sa aktuálnnemu vodnému stavu, všadeprítomným hatiam a výstavbe MVE.

mail@pozicovnalodi.sk

Blahová 9

93052 Blahová

+421 907 714 007

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Google+ Icon

© H2O Adventures s.r.o. 2018