top of page

Dunaj

S

Požičovňou

Lodí

A vodáckeho

Výstroja

Rieka Dunaj je najväčším európskym veľtokom. Na Slovensko prichádza z Rakúska pod Devínskym hradným bralom, v mieste kde do neho vteká Morava. Preteká cez Bratislavu, pokračuje Podunajskou nížinou, kde tvorí hranicu s Maďarskom, do Komárna a Štúrova. Niekoľko kilometrov pod Štúrovom, oproti pohoriu Burda opúšťa slovenské územie na juh do Maďarska.

 

Nechajte sa zlákať na splav Dunaja, bude nám potešením ponúknuť Vám profesionálne služby a maximálny komfort počas Vášho vodáckeho výletu.

Najlepšie obdobie na splav:

Požičanie lode:

Náročnosť:

apríl - október

od 12 €/ deň

ZWC, začiatočníci

Dunaj sa pod Bratislavou rozlieva do ramenných sústav po oboch stranách toku ohraničených ramenami, Malým Dunajom na severe a Mošonským Dunajom na juhu. V priestore medzi Bratislavou a Komárnom tak vytvára unikátnu vnútrozemskú deltu, ktorá je najväčšou v Európe. Staré koryto rieky Dunaj, cez ktoré vedie štátna hranica rozdeľuje ramennú sústavu na slovenskú a maďarskú časť.

Povodie Dunaja poskytuje prakticky neobmedzené vodácke možnosti, počínajúc splavom Dunaja od Devína, splavom starého koryta od Čuňova, splavom ramenných sústav, prípadne splavom Malého a Mošonského Dunaja. Na svoje si tu prídu od úplnych začiatočníkov až po skúsených vodákov všetci milovníci vodnej turistiky.

bottom of page