Malý Dunaj

S

Požičovňou

Lodí

A vodáckeho

Výstroja

Eliášovce - Blahová

 

Jeden z najfrekventovanejších úsekov na Malom Dunaji s celkovou dĺžkou 20,43 rkm s najlepšie vybudovanou vodáckou infraštruktúrou, s niekoľkými možnosťami na táborenia, občerstvenie a relax.

 

Začína na táborisku u Matisa v Eliášovciach, kde sa nachádza naša vodácka základňa. Po približne 500 metroch prichádzate k reštaurácii Ister, nachádzajúcej sa na ľavom brehu na začiatku Novej Jelky. Ďalej rieka pokračuje popod cestný most pri Novom Živote k vodnému mlynu v Jelke. Nachádza sa tu spoplatnené prírodné táborisko a dva bufety. V nich čapované pivo, pečené ryby, cigánska pečienka a veľa "rekreantov".

Pod Jelkou rieka pokračuje okolo Ranča u Pala, dvoch chatových osád až do Blahovej, kde sa nachádza rekreačné stredisko Madarász. Tu sa dá opäť občerstviť v bufete, k dispozícii je aj platené táborisko. Majiteľ zariadenia od začiatku sezóny vyberá "parkovné" vo výške 2 € za každú loď, takže ak sa chcete vyhnúť plateniu, odporúčame ukončiť plabu o 2 km nižšie po prúde pri bývalej Csárde, alebo v 5 km vzdialených Potônskych lúkach, kde sa nachádza aj sympatické súkromné táborisko u pani Bánovej.

Kilometráž

Celková dĺžka:

Náročnosť:

Trvanie kanoe:

Trvanie kajak:

20,43 rkm

* ZWB, začiatočníci

6 hodín

4 hodiny

Úsek s najvyšším počtom krčiem ;-)

mail@pozicovnalodi.sk

Blahová 9

93052 Blahová

+421 907 714 007

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Google+ Icon

© H2O Adventures s.r.o. 2018