top of page

Malý Dunaj

S

Požičovňou

Lodí

A vodáckeho

Výstroja

Eliášovce - Blahová

 

Jeden z najfrekventovanejších úsekov na Malom Dunaji s celkovou dĺžkou 20,43 rkm s najlepšie vybudovanou vodáckou infraštruktúrou, s niekoľkými možnosťami na táborenia, občerstvenie a relax.

 

Začína na táborisku u Matisa v Eliášovciach, kde sa nachádza naša vodácka základňa. Po približne 500 metroch prichádzate k reštaurácii Ister, nachádzajúcej sa na ľavom brehu na začiatku Novej Jelky. Ďalej rieka pokračuje popod cestný most pri Novom Živote k vodnému mlynu v Jelke. Nachádza sa tu spoplatnené prírodné táborisko a dva bufety. V nich čapované pivo, pečené ryby, cigánska pečienka a veľa "rekreantov".

Pod Jelkou rieka pokračuje okolo Ranča u Pala, dvoch chatových osád až do Blahovej, kde sa nachádza rekreačné stredisko Madarász. Tu sa dá opäť občerstviť v bufete, k dispozícii je aj platené táborisko. Majiteľ zariadenia od začiatku sezóny vyberá "parkovné" vo výške 2 € za každú loď, takže ak sa chcete vyhnúť plateniu, odporúčame ukončiť plabu o 2 km nižšie po prúde pri bývalej Csárde, alebo v 5 km vzdialených Potônskych lúkach, kde sa nachádza aj sympatické súkromné táborisko u pani Bánovej.

Kilometráž

Ikona
Rkm
Lokalita
105,85
Eliášovce – Bufet a táborisko u Matisa
105,35
Jelka - Reštaurácia Ister
102,97
Cestný most - Nový život
97,42
Jelka - Vodný mlyn
95,90
Jelka - Ranč u Pala
92,91
Sziget - Chaty 1
91,54
Sziget - Chaty 2
88,60
Blahová - Chaty
87,22
Blahová - Madarász

Celková dĺžka:

Náročnosť:

Trvanie kanoe:

Trvanie kajak:

20,43 rkm

* ZWB, začiatočníci

6 hodín

4 hodiny

Úsek s najvyšším počtom krčiem ;-)

bottom of page